ANTOINE LOUIS BARYE, efter. Skulptur. Brons. Sign.
Bison. Stämpelsignerad Barye. Brunpatinerad brons. Höjd 11,5 cm (inklusive stenbas 18 cm), längd 17,5 cm (inklusive stenbas 19 cm).
Obetydlig ytsmuts.
Smärre strödda skrapmärken.
Något avnött patinering.