Design Konstglas
1260603
Sven Palmqvist
(Sverige, 1906-1984)
Sven palmqvist, skål, glas, "kraka", orrefors.

SVEN PALMQVIST, skål, glas, "Kraka", Orrefors

Nätmönster i blått och gult. Signerad "Orrefors 9414-556 Sven Palmqvist Kraka". Diameter 20 cm, höjd 12 cm.

Smärre repor.

Jessica Löfgren
Jessica Löfgren
+46 (0)727 43 08 79

Utropspris
3 000 SEK