Design Övrigt
1260728
Josef Frank
(Österrike, 1885-1967)
Josef frank, golvlampa, "lilla kamelen", modellnr 2568, firma svenskt tenn.

JOSEF FRANK, golvlampa, "Lilla Kamelen", modellnr 2568, Firma Svenskt Tenn.

Stomme av mässing, fötter av svarvat trä, höj och sänkbar skärm, höjd ca 144-160 cm

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad. Fläckar. Repor. Märken. Bucklor.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
7 200
678
792
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (18 bud)
21 sep 10:09
7 200 SEK
17 sep 16:41
7 000 SEK
17 sep 16:41
7 000 SEK
17 sep 16:34
6 700 SEK
17 sep 16:34
6 500 SEK