Design Övrigt
1260796
Signe Persson-Melin
(Sverige, Född 1925)
Signe persson-melin, ytterfoder/trÄdgÅrdskruka, eternit, 1900-talets tredje kvartal.

SIGNE PERSSON-MELIN, YTTERFODER/TRÄDGÅRDSKRUKA, eternit, 1900-talets tredje kvartal.

Eternit. Stämpelsignerad på livet. Diameter 54 höjd 46 cm.

Tillverkningsdefekter. Åldersrelaterat slitage. Invändigt anfrätt.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
4 000 SEK