ILJA JEFIMOVITJ REPIN, blyertsteckning, signerad och numrerad nr 13 och daterad 1886.
Studier av liggande hund. Papper uppfäst på papp-pannå. 12 x 18 cm.
Ej examinerad ur ram. Gulnad.