Kandelabrar, ett par, mässing, Frankrike, s.k. skördeljusstakar, för fem ljus, 1900-tal.

Kolonnformad fot krönt av urnor med blomster. Höjd 66 cm.

En lös blomma medföljer. Slitage, anlupna. Bladskador.

Utropspris
5 000 SEK