Barskåp fanerat med mahogny. På ovansidan delvis frostad glasskiva. Inredning med lampa, delvis frostat spegelglas och hyllplan. Plats för glas på dörrarnas insidor. Utdragsskiva och låda. Bredd 83 cm, djup 42 cm, höjd 108,5 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. Repor. Ej funktionstestad.