Silver Bestick
1261310
Holger Rasmussen, Bestickuppsättning, 24 delar, silver 925 och 916, "Margit", finska stämplar, 1960-tal.
Holger rasmussen, bestickuppsättning, 24 delar, silver 925 och 916, "margit", finska stämplar, 1960-tal.

6 gafflar, längd 16,2 cm
6 knivar, 17,5 cm
6 skedar, 17,5 cm
6 knivar, 14 cm
Knivarna med stålblad.
Gafflarnas och skedarnas sammanlagda vikt 439 g.
I besticklåda.

Slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
400 EUR