En rund burk med lock, även invändigt förgylld, diameter 13,5, höjd 8,5 cm. Vikt 386 gram.
Smärre slitage, smärre bucklor. Senare gravyr under.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10