Modell halvblond.
4 kaffekoppar med fat / 756 (+1 extra kopp).
2 tekoppar med fat / 524
4 assietter, ø 17 cm / 574
2 skålar, ø 14,5 cm / 172
1 sockerskål med lock, höjd 10 cm / 691
1 gräddkanna, höjd 10 cm / 522
1 tallrik, ø 21 cm / 566
4 tallrikar, ø 25,5 cm / 571
1 uppläggningsfat, längd 36,5 cm / 533
1 uppläggningsfat, längd 22 cm / 552
Åldersrelaterat slitage. Obetydligt nagg.