HANS BERGSTRÖM, taklampa Ateljé Lyktan 1940/50-tal
Skärm av perforerad mässingsplåt, höjd inkl sladd 58 cm, diameter ca 19 cm, märkt i godset.
Åldersrelaterat slitage. Anlupen. Ej funktionstestad. Saknar inre tygskärm
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10