Konst Skulptur
1262301
Alphonse Legros, efter
(Frankrike, 1837-1911)
Alphonse legros, efter. skulptur. brons. osign.

ALPHONSE LEGROS, efter. Skulptur. Brons. Osign.

Porträtt av Mary Swainson. Brunpatinerad brons. Höjd 30 cm.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L23
Övrigt

Jämför exemplar i Musée d'Orsay's samling (nr RF 1279, LUX 216), gjuteri Guillot et Griffoul, daterad 1899.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Auktionen avslutas

4 timmar 53 minuter
1 500
147
174
Utropspris
4 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 1 600 SEK. Läs mer.
Budhistorik (2 bud)
22 nov 11:46
1 500 SEK
18 nov 22:20
1 000 SEK