Militaria Vapen
1262333
Dräktvärja, 1800-tal.
Dräktvärja, 1800-tal.
Dräktvärja, 1800-tal.
Dräktvärja, 1800-tal.

Tveeggad klinga. Korsformat fäste med kavelplattor av pärlemor. Läderbalja med mässingsbeslag. Längd 92 cm.

Åldersrelaterat slitage. Nagg.

Utropspris
3 000 SEK