Förgylld och bronserad med pastellage och skuren dekor. Fasettslipat glas. Etikettmärkt. Bordet med stenskiva. Spegelns höjd 191, bredd 81, bordets bredd 78, djup 44, höjd 79 cm.
Åldersrelaterat slitage. Dekorbortfall.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10