CARL FREDRIK REUTERSWÄRD, skulptur, "23", signerad och numrerad
Massiv brons. tillverkad mellan 2000-2005. signerad CFR 47/99 samt gjutarstämpel. Höjd 14, bredd 16,5 och djup 4,8 cm.
Obetydligt ytslitage.
Jan Torsten Ahlstrand