Stomme i trä. Målad vit. 6 hyllplan. Längd 220 cm. Bredd 24 cm. Höjd 169 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Senare målning. Två rundstavar genomsågade. Färgbortfall. Små borrhål.