Konst Fotografi
1263214
Jorma Puranen
(Finland, Född 1951)
Jorma puranen, fotografi upplaga om 6.

Jorma Puranen, fotografi upplaga om 6.

"After Van Uden", 2011. Upplaga 6. C-print monterad på akrylglas och ramad, bildyta 48 x 60 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Purdy Hicks Gallery, London.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)702 63 70 57

Utropspris
25 000 SEK