MATSERVIS, porslin, 68 delar, Rosenthal, Tyskland, 1900-talets mitt,

12 st djupa tallrikar, diameter 22 cm.
11 st mattallrikar, diameter 25 cm.
11 st förättallrikar , diameter 21 cm.
12 st assietter, diameter 17,5 cm.
1 st såssnipa.
12 st kaffekoppar med fat.
1 st sockerskål,
1 st kaffekanna med lock,
1 st gräddkanna,
2 st serveringsskålar, diameter 18,5-20,5 cm. Höjd 8 cm.
4 st uppläggningsfat, längd 24-38 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
3 000 SEK