FLAVIO POLI, glasskulptur, "Pesce" Seguso Vetri d’Arte 1950/60-tal, Murano Italien
Tillverkad i tekniken "Sommerso". Slipad i from av fisk. Del av etikett. Höjd 31,5, bredd 21 cm
Åldersrelaterat slitage.
F. Deboni, Murano. 900, Milan 1996, sidan 227.