Design Konstglas
1263470
Ercole Barovier
(Italien, 1889-1974)
Ercole barovier, vas, "graffito barbarico", barovier & toso 1950/60-tal italien.

ERCOLE BAROVIER, Vas, "Graffito Barbarico", Barovier & Toso 1950/60-tal Italien

Dekor i vitt och guld. Höjd 28,5 cm. Diamater 15 cm.

Åldersrelaterat slitage och repor.

Maria Granström
Maria Granström
Tf filialchef Malmö / Private Sales
+46 (0)739 40 08 09

Utropspris
4 000 SEK