Bestående av;
1 uppläggningsfat, längd 53 cm (nagg),
1 oval skål,
1 såsbåt,
2 terriner med lock (nagg,
2 runda uppläggningsfat varav en med silfat,
6 ostronfat (3 nagg),
12 tallrikar,
8 brödfat (2 nagg).
Bruksslitage. Krackelyr. Nagg.
Servisen formgiven 1901 av Adolf Müller