Silver Bägare & Skålar
1263563

JC Klinkosch, bägare, silver, (verksam i Wien) 1800-talets slut / 1900-talets början.

Jc klinkosch, bägare, silver, (verksam i wien) 1800-talets slut / 1900-talets början.

Klockformad, på indragen rund fot, graverad och ciselerad bladdekor samt monogram under sluten krona. Höjd 12 cm, vikt 230 gram.

Slitage, märken/repor.

Anna Wehtje
Anna Wehtje
Ansvarig specialist silver och preciosa
+46 (0)703 18 24 31

Utropspris
3 000 SEK