KARMSTOLAR, ett par, gustaviansk stil. 1900-talets första hälft.

Vitmålade och delvis bronserade. Kannelerade framben. Dekor av bandflätor samt fleuroner. Rygg med krönande ros. Klädd stoppad sits och rygg.

Slitage. Smärre fläckar.

Utropspris
2 000 SEK