CIGARRSKRIN, silver, 1900-talets första hälft. Svensk importstämpel.
Locket dekoreras av karta över Sverige, delvis med grannländerna. Stockholm markerad med röd sten. Invändigt träinredd inkl träbotten. 19,5 x 11 cm, höjd 3,5 cm.
Graverade namn av arkitekter m. fl. på yttre kortsidan. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.