Belysning Ljuskronor
1263654
LJUSKRONA, oskariansk, sent 1800-tal.
Ljuskrona, oskariansk, sent 1800-tal.

Stomme av mässing behängd med olikformade prismor. . För åtta ljus. Tre ljuspunkter. Höjd ca 120 cm. Diameter ca 40 cm.

Slitage. Delvis senare prismor. Smärre nagg. Ej funktionstestad. Två stavprismor med skador.

Placering: Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - C1
Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Inga bud
0
0
0
Utropspris
6 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (0 bud)