Konst Modern svensk konst
1263800
Gunnar Torhamn
(Sverige, 1894-1965)
Gunnar torhamn, olja på duk, signerad och daterad -29.

GUNNAR TORHAMN, olja på duk, signerad och daterad -29.

Bäckahästen. 93 x 65 cm.

Två smärre parallella veck i duken.

Johan Lundberg
Johan Lundberg
+46 (0)708 17 21 08

Utropspris
10 000 SEK