Invändigt förgylld. Konande form på välvd fot. Ciselerad dekor av blomster och bladslingor. Höjd 22 cm. Vikt 400 g.
Obetydligt ytslitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10