126417

SALONGSBORD. Nygotik, 1800-talets andra hälft.

Salongsbord. nygotik, 1800-talets andra hälft.

Fanerat med rik intarsiadekor. Rund profilerad skiva. Pelarben med tredelad fot. Diam 103, h 75.

Senare skiva. Slitage, dekordelar saknas.

Utropspris
4 000 SEK