Mahognyfanerad, mässingsbeslag. Dörrar varav en med spegel, samt lådor. Bredd 122, djup 53,5 cm, höjd 208 cm.
Smärre fanerskador. Smärre slitage.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10