Bestående av; 11 flata, 11 djupa, 10 större assietter, 10 mindre assietter, 1 kanna, 2 olika uppläggningsfat, 2 skålar.
Bruksslitage. Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10