Modern Art + Design 628  –
Följ auktionen live  ⟩
Modern Art + Design 628  –
Följ auktionen live  ⟩
Möbler Speglar
1264924
SPEGEL MED KONSOLBORD, empire, 1800-tal
Spegel med konsolbord, empire, 1800-tal.

Förgylld/bronserad. Bord med dekor med lyra. Marmorskiva. Rundat krön med solfjäder. Bord bredd 97 cm, höjd 80 cm, djup 50 cm. Spegel höjd 210 cm.

Åldersrelaterat slitage. Slitage. Sprickor. Märken.

Placering: Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - T13
Fredrik Karlsson
Fredrik Karlsson
Gemmolog, värderare
+46 (0)767 81 06 06

Fraktas ej
6 400
627
744
Utropspris
15 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (8 bud)
15 nov 17:34
6 400 SEK
15 nov 17:33
6 200 SEK
15 nov 17:23
5 001 SEK
15 nov 11:20
3 500 SEK
13 nov 16:55
3 000 SEK