Ljusstake, 8 + 1 delar, Stoffic & Fritz Nagel, Tyskland, 1900-talets andra hälft.

Vitmetall och mässing. Flexibel montering. Två storlekar. Bestående av 8 separata ljusstakar för tre ljus var samt en skål med diameter 13 cm. Höjd 6 cm vardera.

Något slitage. Repor.

Utropspris
250 EUR