Allmoge
1265082
SLAGBORD, 1800-talets andra hälft.
Slagbord, 1800-talets andra hälft.

Målat. Lådor i kortsidan. Enkelgrindar. Rundade slag. Längd ( 162 cm 54 +54 + 54), bredd 107, höjd 72 cm.

Senare målning. Slitage.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
6 000 SEK