Design Övrigt
1265201
Helena Tynell
(Finland, 1918-2016)
Helena tynell, 4 vaser riihimäen lasi oy finland.

Helena Tynell, 4 vaser Riihimäen lasi Oy Finland

"Emma", (i produktion 1968-1970), höjd 21 cm.
"Ahkeraliisa", höjd ca 21,5 cm

Obetydligt ytslitage. Obetydligt nagg (mynningsnagg)

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Slutpris
3 000
290
342
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (1 bud)
17 okt 1:50
3 000 SEK