Taklampa, modell 2024/5, AT-valaisin Oy, 1900-talets slut.

Stomme i mässing. För fem ljuspunkter, kupor i vit opalglas. Bär tillverkarens etikett. Höjd 62 cm, diameter 50 cm.

Åldersrelaterat slitage. Ej funktionstestad.

Utropspris
250 EUR