Carl Fagerlund, bordslampor, ett par + 1, glas. Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Signerade Orrefors RD 1566 samt etikettmärkt. Oval form med underfång i grönt glas. Total höjd 29 cm.
Lampa med underfång i rött glas Signerad Orredors RD 1123?. Total höjd inkl sockel 38 cm.
Slitage. Repor. Märken. Ej funktionstestade.