Konst Skulptur
1265655
Kimmo Pyykkö
(Finland, Född 1940)
Kimmo pyykkö, reliefer 2 st, brons, signerade och daterade 1982 + 1988. a tergo numrerade 1021 + 111. tillander.

Kimmo Pyykkö, reliefer 2 st, brons, signerade och daterade 1982 + 1988. A tergo numrerade 1021 + 111. Tillander.

President Mauno Koivisto, 9 x 10 cm + 7 x 10 cm.

Helhetsintrycket är gott.

Övrigt

Med original lådor.

Laura Pohjola
Laura Pohjola
Ansvarig specialist finländsk modern konst och samtidskonst
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
250 EUR