Smycken Ringar
1265822
Elis Kauppi
(Finland, 1921-2004)
Elis kauppi, ring 14k guld med 3 odlade pärlor ca 4 mm, kupittaan kulta 1967 finland.

Elis Kauppi, ring 14K guld med 3 odlade pärlor ca 4 mm, Kupittaan Kulta 1967 Finland

Total vikt 3,7 g. Storlek 17,5/55.

Slitage. Nagg.

Unni Trolle
Unni Trolle
Gemmolog, värderare
+46 (0)762 09 59 81

Utropspris
2 500 SEK