Erik Höglund, ljusstake/kandelaber, Boda, 1900-talets andra hälft.
Stomme av järnsmide. Med formblåst och gjutet glas. För tre ljus. Höjd 46,5 cm, bredd 28 cm
Slitage. Missfärgningar.