Royal Copenhagen, kaffe- samt teservis, 57 delar, porslin. "Musselmalet", Danmark, 1900-talets andra hälft.
Bestående av:
16 koppar med 18 fat, 1035, diameter på fat 13,5 cm (4 koppar andrasortering,1 fat med nagg, 1 fat andrasortering).
4 koppar med fat, 719, diameter på fat 12,5 cm (andrasortering)
10 koppar med fat, 1130, diameter på fat 15 cm.
1 sockerskål med lock, 691, längd 13,5 cm (andrasortering).
1 sockerskål, 1112, 10,5 cm.
1 fat, 140, 15 cm.
1 kanna, 1032, höjd 10,5 cm.
1 fat på fot, 1023, 17,5 cm.
17 fat, 1087, 17,5 cm (2 andrasortering, 1 med nagg,
2 fat, 617, 17,5 cm (andrasortering)
1 kopp, 072 (andrasortering).
1 par ljusstakar, 1138, höjd 10 cm.
Slitage. Få med nagg och andrasortering.