Bord, Fiskars, Finland, 1960-tal.

Ekfanerad skiva, stomme med brunlackerade fyrkantsben. Längd 150 cm, bredd 70 cm, höjd 73 cm. Benen 2,5x2,5 cm. Bär tillverkarens etikett.

Åldersrelaterat slitage, fläckar, repor. Skada i ena hörnet.

Utropspris
250 EUR