Silver Bägare & Skålar
1266618
Tapio Wirkkala
(Finland, 1915-1985)
Tapio wirkkala, skål, silver (916), kultakeskus, tavastehus 1958.

Tapio Wirkkala, skål, silver (916), Kultakeskus, Tavastehus 1958.

Längd 20 cm. Vikt 203,5 g.

Repor. Bucklor. Undertill gravyr.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
250 EUR