Bertil Vallien samt troligen Bertil Vallien, Boda Smide, 1960-tal. Gnistskydd samt eldställ.

Järn med en rörlig panel på varje sida. Eldstället troligen Bertil Vallien. Längd 88 cm, höjd 39 cm. Ställets höjd 77 cm.

Slitage, repor.

Utropspris
5 000 SEK