1267128
SERVIS 34 dlr "Blå Blomst" Gustavsberg 1900-talets andra del porslin
Servis 34 dlr "blå blomst" gustavsberg 1900-talets andra del porslin.

Bestående av;
7 tallrikar, diameter 54 cm,
6 tallrikar, diameter 22 cm,
6 djupa, diameter 23,5 cm,
6 assietter,
1 ovalt fat,
1 sockerskål med lock,
7 koppar med fat.

Bruksslitage. Repor.

Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13

Utropspris
2 500 SEK