Bestående av; 7 tallrikar, diameter 54 cm, 6 tallrikar, diameter 22 cm, 6 djupa, diameter 23,5 cm, 6 assietter, 1 ovalt fat, 1 sockerskål med lock, 7 koppar med fat.
Bruksslitage. Repor.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10