Peter Hvidt & Orla Mølgaard Nielsen, soffbord, modell fd 516, France & Daverkosen, Danmark, 1950-/60-tal.
Bord av teak med klaffar och hylla. Längd 76, bredd 51, höjd 57, total längd 136 cm.
Smärre slitage. Fläckar.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10