FREDERICK DE WIT, efter, karta, handkolorerat kopparstick, "Accurata Scaniae, Blekingiae, et Hallandiae..."1700-tal,

Senare avdrag. "Accurata Scaniae, Blekingiae, et Hallandiae descriptio Descriptio
per F. de Wit Amstelodami. Dagmått 50,5x60 cm.

Åldersrelaterat slitage. Blekt. Gulnad. Sedvanligt mittveck. Reva i nedre kanten.

Utropspris
2 500 SEK