Bror Marklund, skulptur, brons, signerad och daterad -40. Numrerad 4/10.
"Stridande rentjur". Gjutarstämpel Rosengren, Limhamn. H. 25 cm.
I stort format finns skulpturen i Odensängsparken i Östersund.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.
Utropspris
5 000 SEK