Design Övrigt
1267542
Hans-Agne Jakobsson
(Sverige, 1919-2009)
Hans-agne jakobsson, vägglampa, modell v155/m, markaryd 1960-tal.

Hans-Agne Jakobsson, vägglampa, modell V155/M, Markaryd 1960-tal.

Mässing. Bär tillverkarens etikett. Höjd 28 cm. Bredd 17 cm.

Ställvis omfattande slitage. Elektrifieringen garanteras inte av Bukowskis. Ej funktionstestad.

Anna Rosenius
Anna Rosenius
Ansvarig specialist finländsk design
+358 (0)40 1284 977

Slutpris
220
2 247
261
Utropspris
250 EUR
Budhistorik (10 bud)
11 nov 20:40
220 EUR
11 nov 13:17
200 EUR
11 nov 13:17
200 EUR
11 nov 12:42
180 EUR
10 nov 10:24
170 EUR