Gunnel Olin-Grönqvist

(Finland, Född 1928)
Gunnel Olin-Grönqvist
(Finland, Född 1928)

GUNVOR OLIN GRÖNQVIST samt ULLA PROCOPÉ, 7 delar, "Köökki" respektive "Valencia", 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
Ostkupa på teakfat, diameter på fat 19,5 cm.
Salt & pepparkar, höjd 8-10 cm.
Smörask med lock, längd 19 cm.
1 bricka, längd 22 cm (smärre glasyrbortfall).
1 skål, längd 17,5 cm.
1 speceriburk med trälock. Längd 13 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK

 Dölj
 Visa mer

Important Timepieces 655

31. Rolex, Sea-Dweller, "Double Red Mark IV", ca 1975.
Utropspris
220 000 - 260 000 SEK
Budhistorik
270 000

ditt bud
260 000

ditt bud
250 000

ditt bud
240 000

ditt bud
230 000

ditt bud
220 000

ditt bud
Aktuellt bud:
270 000 SEK