Design Övrigt
1267687
Gunnel Olin-Grönqvist
(Finland, Född 1928)
Gunvor olin grönqvist samt ulla procopé, 7 delar, "köökki" respektive "valencia", 1900-talets andra hälft.

GUNVOR OLIN GRÖNQVIST samt ULLA PROCOPÉ, 7 delar, "Köökki" respektive "Valencia", 1900-talets andra hälft.

Bestående av:
Ostkupa på teakfat, diameter på fat 19,5 cm.
Salt & pepparkar, höjd 8-10 cm.
Smörask med lock, längd 19 cm.
1 bricka, längd 22 cm (smärre glasyrbortfall).
1 skål, längd 17,5 cm.
1 speceriburk med trälock. Längd 13 cm.

Smärre slitage.

Alexandra Xu
Alexandra Xu
+46 (0)707 15 77 12

Utropspris
2 500 SEK